Druk wielkoformatowy

Wydruki solwentowe są obecnie najtrwalszą (ponad 2-3 lata) techniką druku wielkoformatowego. Wiążą się z podłożem głęboko wnikając w jego strukturę.
Wydruki są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Z tego względu stanowią idealne rozwiązanie dla zamówień materiałów reklamowych do ekspozycji zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Posiadamy wielokrotnie nagradzany ploter MIMAKI JV33 drukujący mild-solventem o szerokości zadruku 1,60m.

Ten nowoczesny ploter pozwala na bardzo szybki druk (do 20m2 na godz) o niespotykanej dotąd jakości, a wydruki są odporne na warunki atmosferyczne przez długi czas.

Oferta wydruków solwentowych obejmuje przygotowanie do druku, druk oraz prace wykończeniowe. W zależności od planowanego zastosowania i wymiarów pracy oferujemy łączenie (zgrzewanie) wydruków w większe formaty, oczkowanie bannerów i siatek, naklejanie na różne podłoża (kapa, pcv, blacha itp.)

Najczęściej spotykane podłoża w druku solwentowym:

  • banner - jednostronny materiał o gramaturze 300-630 g/m kw. nazywany także frontlitem, o dużych wytrzymałościach mechanicznych. Może być zgrzewany w większe formaty. Przy wysokiej gramaturze może być stosowany na plandeki. Wykończenie krawędzi przez zgrzewanie/klejenie i oczkowanie
  • siatka (mesh) - siatka winylowa przeznaczona do ekspozycji na zewnątrz pomieszczeń, najczęściej stosowana na elewacjach remontowanych budynków, gdzie wiszący baner nie może zasłaniać całkowicie dostępu światła
  • folia samoprzylepna - folia samoprzylepna przeznaczona do wyklejania na powierzchniach szyldów i pojazdów. Istnieje wiele rodzajów foli samoprzylepnych (monomerowa, polimerowa, wylewana, itp.)
  • folia OneWayVision - folia przeznaczona na witryny lokali i szyby pojazdów. Dzięki czarnemu klejowi jest mało widoczna od wewnątrz pomieszczenia/pojazdu, a z zewnątrz widoczna jest nadrukowana grafika.
  • papier blueback - papier o niebieskim spodzie przeznaczony do wyklejania billboardów
  • papier citylight - papier przeznaczony do ekspozycji w podświetlanych wiatach przystankowych i citylight'ach